حقایقی جالب درباره ی اسب ها !

اسب ها هزاران سال در اطراف انسان ها بوده اند و یکی از آن حیواناتی هستند که اگرچه بیشتر ما فقط آنها را در تلویزیون دیده ایم اما به سرعت برای ما قابل تشخیص هستند. اما این حیوان قدرتمند واقعاً شایسته توجه بیشتر است. در این مقاله سعی خواهیم کرد با برخی از جالب ترین جنبه های زندگی و تاریخ آنها بیشتر آشنا شویم.

مشخصات ظاهری اسب

اسب یک حیوان علف خوار است که اغلب دارای دم بلند ، موهای کوتاه ، تنه عضلانی ، گردن ضخیم و سر بلند است.

اندازه و ارتفاع اسب ممکن است بسته به نژاد متفاوت باشد. قد بعضی از اسبها 175 سانتی متر و وزن آنها تا 998 کیلوگرم است ، در حالی که کوچکترین نژاد اسبها حدود 76 سانتی متر قد دارند و فقط 54 کیلوگرم وزن دارند.

قد اسب معمولاً با دست اندازه گیری می شود ، یک دست آن 10 سانتی متر است.

اسبها پستانداران سمی هستند ، سم اسب ممکن است رنگهای مختلفی داشته باشد اما اغلب سیاه است ، اسبهای سفیدپا معمولاً دارای سم سفید هستند که شکننده تر از گونه های رنگی است.
شنوایی اسب ها قابل توجه است ، همچنین حس بویایی بهتری نسبت به انسان دارند اما بیشتر از بینایی به بینایی اعتماد دارند.

صنعت اسب

کسانی که هرگز با اسب سر و کار نداشته اند فکر می کنند همه اسب ها به چمن برای دویدن و در نهایت شخصی برای سوار شدن نیاز دارند. اما اسب ها برای ورزش و مسابقات ، پرورش ، سرگرمی و کارهای ساده قدیمی استفاده می شوند. در واقع اسب ها تجارت بزرگی هستند. حدود 4.6 میلیون نفر در ایالات متحده در صنعت اسب به اشکال مختلف کار می کنند. تخمین زده می شود صنعت اسب ایالات متحده سالانه 39 میلیارد دلار تأثیر اقتصادی داشته باشد.

چشم‌ها

اسب ها بینایی نسبتاً خوبی دارند. قطر چشمهای آنها حدود 5 سانتی متر است و تقریباً بزرگترین چشمها در میان پستانداران است و از نظر حجم ، چشمهای اسبها 9 برابر بزرگتر از چشمهای انسان است. چشم اسب دارای سه پلک ، دو پلک طبیعی و یک پلک سوم یا یک غشای چشمک زن است که در گوشه داخلی چشم قرار دارد و گاهی اوقات آن را پاک و روان می کند. اسب ها نمی توانند مانند انسان چشم خود را به درستی متمرکز کنند. در عوض ، قسمت تحتانی شبکیه چشم آنها اجسام دوردست و قسمت فوقانی نزدیک اشیا را می بیند. این بدان معنی است که اگر می خواهید بدانید اسب به کجا نگاه می کند ، باید ببینید که چگونه سر خود را نگه می دارد. به عنوان مثال ، اگر دیدید اسبی در مزرعه ایستاده است ، سر خود را بالا آورده و گوشه ها را به جلو می آورد ، برای نمایش نیست ، اما شاید چیز جالب را از دور دیده باشد.

حافظه

آیا تا به حال به اسم خنده دار اسب خندیده اید؟ یا جواب فلیمن او را مسخره کردید؟ اگر این کار را انجام داده اید ، باید بدانید که اسب تا آخر عمر توهین یا تمسخر شما را فراموش نخواهد کرد. مطالعه ای در سال 2010 نتایج شگفت انگیزی را بر روی هوش اسب ، به ویژه حافظه آنها نشان داد. اسب ها نه تنها کلمات ما را بهتر از آنچه فکر می کردیم می فهمند ، بلکه حافظه آنها حداقل به اندازه فیلها است. اگر با یک اسب با مهربانی رفتار کنید ، او شما را تا آخر عمر دوست خود می داند. اسب ها هرچقدر از هم دور باشند با دیدن دوباره آنها دوستی خود را از سر می گیرند. آنها همچنین مکان ها را به خوبی به یاد می آورند. بیشتر اسب ها وقتی به مکانی می روند که خاطره بدی از آن دارند ، عصبی می شوند. حافظه خوب اسب و هوش نسبتاً قوی همیشه خوب نیست. اگر آنها خسته باشند ، می توانند بفهمند که چگونه می توانند خود را آزاد کنند و قفل را باز کنند و وقتی این تکنیک ها را یاد بگیرند ، هرگز فراموش نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید